Availability: In Stock

Vendi i babait

Autor: Annie Ernaux
SKU: 9789994306749

800L

Historia e një burri-në fillim fshatar, pastaj punëtor e më në fund menaxher i një dyqani bar-ushqimore-kinkaleri në një qytet të një province normande-gjithë kjo e rrëfyer me një precision kirurgjikal, pa empati dhe as ndjesi turpi, nga e bija shkrimtare.Kjo është historia e një gruaje që përballet me brishtësinë e dhimbshme të origjinës së vet dhe shkruan për prindërit e saj duke kërkuar tani një gjuhë të përbashkët, por të pamundur.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

140

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Vendi i babait”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *