Availability: In Stock

Vdekja aksidentale e një anarkisti

Autor: Dario Fo
SKU: 9789928466600

700L

Libri është një satirë politike mbështetur mbi ironinë dhe humorin therës, një nga ato satira që nxisin mendimin e lirë. Libri lexohet me një frymë e madje të grish t’ua lexosh miqve me zë të lartë. Ndonëse duke lexuar therja e ironisë shkon deri aty sa t’i bëjë dialogjet të duken të stisura, çdo dialog bazohet mbi fakte dhe deponime konkrete. Kjo dramë merr shkas nga vrasja reale e një aktivisti politik, vrasje për të cilën nuk u dënua askush. Autori Dario Fo është fitues i çmimit  Nobel për Letërsinë në vitin 1997.”

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

155

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Vdekja aksidentale e një anarkisti”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *