Availability: In Stock

Vallezimi i fundit me Sulltanin

Autor: Çagla Ural
SKU: 978-9951-916-1-0

1,500L

Vjen më në fund ne shqip një nga bestseller-at e letërsisë bashkëkohore turke: Nga kjo histori dashurie që shtrihet nga Nju Jorku në Afrikën Veriore, nga Parisi në Stamboll, duhet t’i zgjidhin dy probleme të mëdha: Rregullat e pamëshirshme të mafias dhe lufta e Xhemit për identitet.

Kategoria: ,

Përshkrim

Lufta e Dytë Botërore vazhdon me gjithë forcë, Sofia, një studente universiteti që shkon në shkollën e vëllait të vogël, takohet me një djalë, që do e kthejë në robin e dashuris së tij. Djaloshi që nuk do mund t’a largoj nga jeta është vet sulltani osmanli i internuar, Xhemi. Sulltani osmanli Xhemi, i pashëm dhe me shpirt luftarak dhe Sofia, vajza bukuroshe e liderit mafioz italian, do e gjejnë veten brenda një dashurie të pamundur.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

529

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Vallezimi i fundit me Sulltanin”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *