Availability: In Stock

Tregime dhe novela

Autor: Franz Kafka
SKU: 9789928303660

1,090L

Nuk kam ç’të them per Kafkën vetëm pohoj se është një ndër shkrimtarët më të çuditshëm e me të mëdhenj të kohës sone. Duhet nënvizuar edhe diçka: ai mbërriti i pari, e teknika qe zgjodhi i përgjigjej nevojës së tij të brendshme. Nëse e paraqet jetën njerëzore të trazuar nga një transhendencë të pamundur, kjo vjen se ai i besonte asaj trashendence.

Në pak fjalë, Kafka ndodhet jashtë nesh dhe kjo na jep mundësi që ta rrokim. Universi tij është fantastik e njëherësh i vërtetë.

Zhan Pol Sartr

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

245

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Tregime dhe novela”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *