Availability: In Stock

Tili

SKU: 06867

1,500L

Modern,joshes,me nje gjuhe te fuqishme:nje roman i madh per nje figure legjendare dhe nje bote qe gjendet ne hendek. Til Eulenshpigel-endacak,gaztor dhe provokator-ulind ne fillim te shekullit te 17-te,si biri i nje mullixhiu.I ati,nje magjistar dhe eksplorues i te fshehtave te botes, u gjend ne konflikt me kishen,e cila e denoi me varje dhe e dogji.Tilit i duhet te arratiset,shoqeruar nga Nela,vajza e bukepjekesit.Ne nrrugetimet e tyre te rrezikshme,qe femije e derisa rriten si akrobate shetites,permes gjithe vendit te shkaterruar nga lufterat fetare,ata takojne shume njerez te vegjel dhe disa te ashtuquajtur te medhenj.Dhe ne qender te te gjitha ngjarjeve eshte Tili,gaztori enigmatik,i cili nje dite prej ditesh vendosi te mos vdese kurre…

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

480

Shtëpia botuese

Shkrimtarët