Availability: In Stock

Terr

Autor: Paul Kawczak
SKU: 9789928377197

1,000L

Një roman i madh aventurash dhe dashurie, në të cilin qentë qajnë, majmunët flasin dhe nëpërkat puthen. Një mëngjes shtatori të vitit 1890, një topograf belg, i ngarkuar nga mbreti i vet për të zbërthyer Afrikën, largohet nga Leopoldvili për në veri. Nën udhëzimin e yjeve dhe me disa instrumente të thjeshta, Pjer Klaesi kishte mision të materializonte, në tokat e egra, rrugën e saktë të asaj që Evropa atëherë e quajti “përparim”.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

242

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Terr”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *