Availability: In Stock

Shoqëria kundër shtetit

SKU: 9789928185044

800L

Ndarja më madhore e shoqërisë, ajo që themelon dhe kushtëzon gjithë të tjerat, përfshi pa dyshim edhe ndarjen e punës, është shpërndarja e re vertikale mes bazës dhe majës, është prerja politike mes atyre që zotërojnë forcën, luftarake a fetare qoftë, dhe atyre që i nënshtrohen asaj.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

312

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shoqëria kundër shtetit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *