Availability: In Stock

Shkrimtari dhe bota

SKU: 06928

1,500L

Me nje besim te patundur ne modernitet,nje besim i balancuar nga nje ndjesi mrekullie per te kaluaren,Naipaul ka ekzploruar shume shoqeri dhe popuj permes prizmit te pervojes se tij.Qofte kur shkruan rreth deshperimit dhe rebelimit indian,rreth regjimit shtypes te Mobutuse ne Zaire apo rreth zgjedhjeve bashkiake ne Nju Jork,ai demostron here pas here se askush nuk zoteron intuiten me te zhvilluar per te hedhur drite mbi menyrat sipas te cilave funksionon bota.

Përshkrim

Me nje besim te patundur ne modernitet,nje besim i balancuar nga nje ndjesi mrekullie per te kaluaren,Naipaul ka ekzploruar shume shoqeri dhe popuj permes prizmit te pervojes se tij.Qofte kur shkruan rreth deshperimit dhe rebelimit indian,rreth regjimit shtypes te Mobutuse ne Zaire apo rreth zgjedhjeve bashkiake ne Nju Jork,ai demostron here pas here se askush nuk zoteron intuiten me te zhvilluar per te hedhur drite mbi menyrat sipas te cilave funksionon bota.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Shkrimtari dhe bota”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *