Availability: In Stock

Serda këndon në muzgun e Ditës së Rreshajave

SKU: 9789928366566

1,500L

Luftërat në territorin e ish-Jugosllavisë nuk vranë vetëm njerëz, nuk shkatërruan thjesht ndërtesa, shtëpi dhe fabrika – ato rrënuan humanizmin te njerëzit. Për të kuptuar raportet në ish-Jugosllavi, nuk nevojitet të lexoni studime sociologjike dhe psikologjike; nuk ju duhet të lexoni revista e gazeta, të shihni lajme dhe emisione televizive – mjafton të lexoni këtë roman të Miljenko Jergoviçit, shkrimtarit kroat më përfaqësues të shekullit XXI.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

520

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Serda këndon në muzgun e Ditës së Rreshajave”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *