Availability: In Stock

Qendrimi pozitiv eshte superfuqia jote

SKU: 9789928389282

990L

Përmirësoje jetën dhe karrierën tënde me disa këshilla të fuqishme mendore për sukses, pozitivitet dhe aftësi të forta përshtatjeje.

Përshkrim

Ti ndoshta gjendesh në një spirale negativiteti ‒ si nga prodhimtaria ashtu edhe psikologjikisht ‒ dhe ke ngecur në vend duke menduar se thjesht nuk je mjaftueshëm aq i mirë sa t’ia dalësh në jetë, se kurrë nuk do të ecësh përpara dhe se bota është e padrejtë. Apo ndoshta ndihesh mjaft mirë për qëndrimin që ke, por je i vetëdijshëm se ka gjithmonë vend për përmirësim dhe je kureshtar për atë që mund të ndryshosh për t’u bërë më i mirë.

Cilido qoftë pozicioni yt i tanishëm, ti e ke mundësinë të veprosh lirshëm në punë dhe në jetë. Ti mund t’a përmirësosh në mënyrë aktive situatën tënde, sepse gjithçka varet nga qëndrimi yt, dhe ky qëndrim nuk është i çimentuar.

Majde, ti as që ke nevojë për një milion kurse trajnimi ose një program njëvjeçar studimesh Master për t’a ndryshuar atë. Ti mund t’a përmirësosh qëndrimin tënd thjesht përmes një diskutimi të shpejtë dhe hap pas hapi.

ÇFARË DO TË GJESH NË KËTË LIBËR:

E rëndësishme është që ky libër nuk është një listë e gjërave që duhet të bësh! Këtu ti do të mësosh se qëndrimi pozitiv ka të bëjë me mënyrën se si të tjerët të perceptojnë ty dhe si ti e percepton veten, se si qëndrimi është i ndarë nga personaliteti yt dhe si ta ndryshosh dhe përmirësosh tërësisht jetën dhe karrierën tënde duke kuptuar dhe menaxhuar më mirë:

● Vetëbesimim

● Pozitivitetin

● Mendësinë zhvillimore

● Inteligjencën emocionale

● Përshtatshmërinë

● Qëndrueshmërinë

● Mendësinë për zgjidhjen e problemeve

Si përfitim shtesë, libri përfshin gjithashtu një sërë këshillash për të shfrytëzuar më mirë aftësitë, si për shembull, menaxhimin e pritshmërive dhe shtysën tënde për të shkëlqyer e për të arritur sukses të madh në karrierën tënde.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

201

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Qendrimi pozitiv eshte superfuqia jote”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *