Availability: In Stock

PERRALLA LETRARE SHQIPTARE

Autor: Ramazan Cadri
SKU: 9789928388131

1,000L

Botimi i librit “Perralla letrare shqiptare” (analize dhe sinteze), zgjeron kuadrin hulumtues te studiuesit Prof.as.dr Ramazan Cadri.

Përshkrim

PROF.AS.DR. RAMAZAN CADRI ka mbaruar studimet e larta ne Fakultetin e Histori-Filologjise, UT,dega gjuhe-letersi shqipe.Per nje periudhe te gjate ka qene punonjes shkencor ne Institutin e Gjuhesise dhe Letersise ,Tirane,ku eshte marre me studimin e letersise shqipe per femije.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

361

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “PERRALLA LETRARE SHQIPTARE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *