Availability: In Stock

Nuk janë sytë e mi

Autor: Ervina Halili
SKU: 9789928466686

700L

Këto poezi gjallojnë në një realitet letrar mes
shpirtërores, onirikes si dhe një tradite metafizike tradicionaliste,
duke krijuar marrëdhënie me një tjetër konceptim të botës, më të shtyrë
dhe parak. Janë pikërisht poezi si “Kanga e ujit” ato që nëpërmjet një
figurativizmi tjetër, ftojnë drejt një kujtese e inteligjence universale
të qarkulluar pafundësisht, e quajtur ndryshe dhe “rikthimi i përjetshëm
i së njëjtës”.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

53

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Nuk janë sytë e mi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *