Availability: In Stock

Me e mira e boteve

SKU: 10112

800L

Libri “Më e mira e botëve” e autorit Aldous Huxley, një vepër me moshë tetëdhjetë vjeçare dhe megjithatë ende kaq e freskët dhe ajo që e bën kaq aktuale është çka ajo thotë për qënien njerëzore në çfarëdo epoke: mallin tonë për dashuri dhe për një shoqëri që të na bëjë të ndihemi përnjëmend njerëzorë. Sipas John Lenon libri ngjan shumë me krijimet e tij dhe veçanërisht këngën e tij më të njohur “Imagine” ku njerëzit bëjnë dashuri, muzikë dhe pikturojnë dhe shkruajnë me dhe për njëri-tjetrin. Secili do të zotërojë një pjesë të vendit ku punon. Një lloj socializmi, por si asnjë nga llojet që ekzistojnë sot në botë.

Kategoria: ,

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Me e mira e boteve”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *