Availability: In Stock

Kështjella ( rrethimi)

Autor: Ismail Kadare
SKU: 9928-186-59-1

1,000L

Në romanin “Kështjella” Ismail Kadare kthen sytë nga mesjeta shqiptare. Në dukje i distancuar dhe i paanshëm, ai rrok veprimet për rrethimin e një kështjelle shqiptare nga një ushtri turke prej shtatëdhjetë mijë vetash në formën e një romani historik. Rrëfimi bëhet nga perspektiva e rrethuesve osmanë, çadrat e bardha të të cilëve e kanë kthyer mjedisin përreth kështjellës në një peizazh dimëror.

Kategoria: ,

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

286

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kështjella ( rrethimi)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *