Availability: In Stock

Kërkuesit e guaskave

SKU: 978-9928-4277-5-5

1,500L

Rosamunde Pilcher krijon në faqet e këtij libri një nga personazhet e saj më të arrirë, një figurë gruaje të paharrueshme, protagonisten e një sage familjare e cila, nga Lufta e Dytë Botërore deri në fund të viteve nëntëdhjetë të shekullit të kaluar, përshkon tri breza të lidhur nga magjia e mistershme e një pikture.

Category:

Përshkrim

Penelope Kiling vendos të jetojë e qetë, në një shtëpi të vjetër fshati, e rrethuar nga kujtimet e së shkuarës dhe nga e tashmja e saj: një baba piktor i famshëm tejet i dashur, një bashkëshort i papranishëm dhe një dashuri e madhe e ndaluar, si dhe miqtë e fëmijët e saj, të cilët i do shumë. Pikërisht në këtë bashkëjetesë mes kujtimeve dhe shpresave, lindin edhe krizat familjare

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

716

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kërkuesit e guaskave”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *