Availability: In Stock

Ëngjëlli i harresës

Autor: Maja Haderlap
SKU: 9789928323354

1,200L

Ëngjëlli i harresës bazohet në përvojat e familjes së Maja Haderlap dhe të pakicës sllovene në Austrinë jugore , shumë prej të cilëve luftuan si partizanë kundër nazistëve gjatë luftës së Dytë Botërore . Historia përqëndrohet në përvojat e një vajze të re që mëson të lundrojë në terrenin midis dy komuniteteve armiqësore dhe dy gjuhëve jashtëzakonisht të ngarkuara .

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

290

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Ëngjëlli i harresës”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *