Availability: In Stock

Ditari i Vitit te Buallit

SKU: 9789928411518

600L

Charles Wright eshte vleresuar shpesh nder poetet me te talentuar amerikane te brezit te vet.Nder vite ka mbrujtur nje stil te vetin qe krijon menjehershmeri dhe konkretesi e cila ekzalton objektet perreth dhe perspektiven vetjake.

Category:

Përshkrim

Tek poezia e Charles Wright-it shqisat perhere te shqetesuara dhe perhere vezhguese i pergatisin fjalet per ate qe nuk shihet ,sikunder kane bere dikur ne poezite e poeteve metafizike Henry Vaughan dhe Thomas Traherne ,te dy bashke poete vizuale te paharrueshem…

-Helen Vendler (nga pasthenia)

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

150

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Ditari i Vitit te Buallit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *