Availability: In Stock

Cdo gje pret kohen e saj

Autor: Hakan Menguç
SKU: 9789951911627

1,200L

Kushdo qe grumbullon miresi ne zemren e tij, gjithmone do ta kete rrugen e hapur. Rruga e Shamzit eshte rruga e atyre qe jane te gatshem te digjen. Kerkon qendrim, zgjuarsi, logjike, edukate, respekt, siguri, guxim, disipline dhe percaktim. Nuk e humbe asnjeren nga keto dhe nuk eshte vone ende per asgje. Sepse cdo gje pret kohen e saj. Ndoshta koha e duhur eshte tani….

Përshkrim

Eshte e veshtire te jesh nxenes i Shamsit. Kerkon vendim, guxim, disipline, dhe zemer. Pranon te ecesh ne kete rruge?

Shamsi ka anen e se drejtes; nuk shkon perreth, eshte i hapur dhe i sakte.

Mund te jesh pa genjeshtra, i sinqerte dhe i hapur ndaj vetes?

Shamsi eshte diell; te ndricon dhe te ngroh, por ne te njejten kohe mund edhe te te asgjesoje.

Je i gatshem qe ne fillim te behesh shkrumb e hi, pastaj te rilindesh nga hiri yt?

Shamsi nuk te mbyt; nuk te veshtireson, nuk te lutet dhe kur te vjen radha di kur te heqe dore dhe te largohet.

Ji i gatshem t’i braktisesh deget ne te cilat mbahesh, te largohesh ne kohen dhe te heqesh dore nga gjera qe i dine?

Kesaj radhe te ftoj te besh nxenes i Shamsit.

E vertete qe eshte nje rruge e ngrohte dhe gjithe ndricim por ne te njejten kohe edhe te djeg e te pervelon…. Bie ai qe nuk eshte i sinqete, ai qe nxiton e ul veten, kush mashtron do te mashtrohet; kush nuk heq dore do harrohet; dhe i harrohet heret historia e atij qe do te lodhet.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

165

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Cdo gje pret kohen e saj”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *