Availability: In Stock

Cameria , nje histori dokumentare

SKU: 9789951282376

2,000L

“Çamëria: Një histori dokumentare”: Ky vëllim për herë të parë në gjuhën angleze sjell një numër të madh dokumentesh historike rreth Çamërisë dhe shqiptarëve çamë si një pakicë etnike në Greqi, me shpresën për të arritur një kuptim më të mirë të historisë së tyre dhe të çështjes çame në tërësi.

Shkruan: Robert Elsie

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

655

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Cameria , nje histori dokumentare”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *