Availability: In Stock

Antologji e poezisë bashkëkohore greke

SKU: 9789928466624

1,200L

Antologji e poezise bashkekohore greke i ofron lexuesit shqiptar një përzgjedhje të pashoqe të disa prej zërave më të pasur dhe më emocionues të kohës sonë. Poetët e përfshirë në të janë të rinj, shumica prej tyre nën dyzetë, por ata bartin me vete bagazhin e një tradite të pasur të poezisë greke, duke u bërë kështu pjesë e periudhës post-moderne të shkruar pas konsolidimit shtetëror të viteve ’70.

Category:

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

418

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Antologji e poezisë bashkëkohore greke”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *