Availability: In Stock

Te negociosh si femije

Autor: Bill Adler
SKU: 9789994337576

600L

Përmes një mendjehollësie dhe humori të rrallë, që do t’ju ndihmojë ta zgjidhni shejtanin e vogël që keni brenda vetes, ky libër zbavitës dhe tepër serioz, ju paraqet disa nga taktikat më të frytshme të negocimit. A do që të jesh i ri? Sillu si fëmijë. A do të kesh sukses në biznes? Përdor zotësitë e fëmijërisë për të thyer shtrëngesat që bota e të rriturve ka ndërtuar rreth teje. Dhe, në fakt, në debatet me fëmijët, shpeshherë ata fitojnë, ndërsa prindërit humbasin. Sa e sa prindër i kanë thënë vetes: “Ec e zbrit gjithë ato shkallë tani, për të marrë elefantin e Betsit, sepse dihet, asaj s’ia prish dot!” Fëmijët janë negociatorët më të mirë në botë. Si ka mundësi të jetë gjithnjë kështu: fëmijët marrin gjithçka që duan, ndërsa prindërit lëshojnë pe?

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

186

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Te negociosh si femije”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *