Availability: In Stock

Vendi i te verberve – Ditaret e Peras 1

Autor: Delal Arya
SKU: 9789928184856

500L

Dymbëdhjetëvjeçari Ran Eltanin, ndërsa vazhdon të banojë D’në Venecia dhe të ndjekë njërën nga shkollat më të vjetra në Evropë, e ka të pamundur të mos vrapojë drejt historisë dhe mistereve, ndryshe nga motra e tij binjake Lusinë.Gjatë një zbulimi që bëri në shkollë, gjeti një fletore të kuqe dhe një papirus misterioz, ku ishte vizatuar një piramidë. Po atë ditë, motër e vëlla, mësojnë se prindërit e tyre, të dy arkeologë, kishin humbur në shkretëtirën e Rab al-Khalit dhe për këtë arsye janë të detyruar të shkojnë në Stamboll pranë kapiten Barnekasit, të cilit as emrin nuk ia kishin dëgjuar.Ata nuk dinë asgjë, por në një udhëtim që fillon në hotelin Pera Palas dhe zgjat deri tek eksploratori Marko Polo, do t’i presin misteret më të mëdha të historisë.

Informacion shtesë

Autori

Gjuha

Nr i faqeve

149

Shtëpia botuese

Shkrimtarët

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Vendi i te verberve – Ditaret e Peras 1”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *